logo VBB Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Brandweerwezen
Afdeling Fotografie

Homepage Index VBB  


Secretariaat afdeling fotografie :         
e-mail : fotografie@brandweer.org  



Verslag Voorjaarsbijeenkomst 2007 bij brandweer Amersfoort


Zaterdag 3 maart 2007 togen zo'n zeventig brandweerhobbyisten richting Amersfoort om daar een bezoek te brengen aan de hoofdpost van de brandweer.
Onze gastheren Martijn vd Akker en René Saliha stonden reeds klaar om ons te ontvangen en de rest van de dag te begeleiden.

 Foto links:
 Onder het genot van een bekertje koffie verpozen de
 65 deelnemers in de kantine, onderwijl wat bijkletsen
 en foto's bekijken.

 Foto's onder:
 D e centrale hal van de kazerne wordt opgesierd met
 enkele fraaie brandspuiten uit vervlogen tijden.

Rond tien uur arriveerden de deelnemers die in de kantine onder het genot van een bekertje koffie of thee elkaar weer begroetten, het was immers weer een half jaartje geleden sinds de vorige toertocht.
Om half elf zette het gezelschap zich richting instructielokaal waar de heren Vd Akker en Saliha na de gebruikelijke huishoudelijke mededelingen een uiteenzetting gaven over de organisatie van brandweer Amersfoort. Een kleine teleurstelling was wel de mededeling dat de autoladder wegens reparatie naar Maastricht was.

De brandweerorganisatie in een korte samenvatting:
Onder de directeur/commandant zijn er drie afdelingen: Operatiën, Veiligheid en Middelen/ondersteuning.
De repressieve dienst beschikt over 2 uitrukposten: de Hoofdpost en post Noord.
Op de Hoofdpost is de beroepsdienst gestationeerd en ook een vrijwilligersgroep rukt vanaf hier uit. De uitruk vanaf post Noord geschiedt geheel door vrijwilligers.
De beroepsdienst bestaat uit een 24-uursdienst verzorgd door 3 ploegen, en een dagdienstploeg die overdag afhankelijk van het aantal aanwezige personen één à twee tankautospuiten kan bemannen.
Iedere ploeg van de 24-uursdienst bestaat uit 1 ploegchef, 1 bevelvoerder en 10 manschappen.
In totaal bestaat de beroepsdienst uit 5 officieren, 8 onderofficieren en 44 manschappen.
Per post is er een vrijwilligersgroep die ieder bestaan uit 1 coördinator en 4 ploegen. Een ploeg heeft 2 bevelvoerders en 8 manschappen.
In totaal kent de vrijwillige brandweer 2 coördinatoren, 16 onderofficieren en 64 manschappen.

Foto boven:
Om de vrijwillige bevelvoerders snel de post te laten
bereiken staat er een viertal scooters ter beschikking.

Foto rechtsboven:
Ook aan de sportieve brandweerman wordt gedacht, te
zien aan de aanwezige brandweerfietsen.

Foto rechts:
Toevallig aanwezig deze brandweerdienstauto van 
 de Landmacht.

Na deze duidelijke uitleg gaf de heer Saliha het woord aan onze secretaris Johan Hekhuis die als eerste de heren René Saliha en Martijn vd Akker bedankte voor hun inzet en medewerking en hen een presentje namens de afdeling Fotografie aanbood.
Vervolgens had hij wat mededelingen van statistische aard betreffende de afdeling. Zo heeft de afdeling momenteel 168 leden waarvan er ongeveer 65 actief aan de toertochten meedoen.
De proef van het afgelopen jaar om een touringcar van standaardgrootte (50 à 52 zitplaatsen) in te huren, is  goed bevallen en zal voortaan uitgangspunt zijn. Degenen die een keer niet mee kunnen vanwege het gemaximaliseerd aantal, krijgen uiteraard bij de volgende aanmelding voorrang.
Aanmelding dienen echter wel per toertocht te geschieden. Dus in maart inschrijven voor alle toertochten van het jaar is niet mogelijk.
Als laatste en belangrijkste mededeling van Johan kwam de invulling van het afdelingsbestuur aan de orde. Per 31 december j.l. hebben Adriaan Kriek en Erik Schwartz hun bestuursfunctie beëindigd en Johan Hekhuis stopt eind dit jaar met zijn werkzaamheden voor de afdeling. Daarom was er in ons verenigingsorgaan Eén-Eén-Twee een oproep geplaatst voor nieuwe bestuurders. Behalve een reactie van afdelingbestuurslid Ludo van Gestel om Johan als secretaris op te volgen, is er géén reactie gekomen, een trieste zaak eigenlijk. Johan sprak daarom de verwachting uit dat er vandaag een aantal kandidaten zich zou aanmelden. Een verwachting die ingelost werd, want nog voordat de fotosessie 's middags begon, had zich een viertal geïnterresseerde leden gemeld.
Terecht kwam de vraag om de toegezegde nalevering van foto's van een aantal gemiste voertuigen tijdens ons bezoek vorig jaar aan Ede. Hier zal het afdelingsbestuur alsnog voor zorgen.

Even na elf uur ging het gezelschap weer terug naar de kantine, waar tot 13:00 uur de gelegenheid was voor een gezellig samenzijn waarbij uiteraard weer veel fotomateriaal ter inzage aanwezig was. Hierna ging het gezelschap naar het buitenterrein om de voertuigen op de foto te zetten.

 Foto linksboven:
 Grote hulverleningswagen (HV-1) met kraan.

 Foto rechtsboven:
 Bijna aan vervanging toe staat deze schuimblusreus
 nog steeds zijn mannetje.

 Foto Links:
 Dat Dirk serieus te werk gaat bij het opstellen van de
 voertuigen is nu wel weer bewezen.

Inmiddels waren de weergoden toch wel wat gematigd geworden in hun toorn en bleef het de rest van de middag droog, zodat de fotosessie niet verregende.
Een voor een werden de vele voertuigen buiten geplaatst en gefotografeerd. Een toevallig aanwezige dienstauto van de brandweer van de Landmacht werd enpassant meegefotografeerd.
Tegen drie uur was het fotograferen afgelopen en werd in de kantine nog een drankje genuttigd waarna ieder, terugkijkend op een gezellig dagje vertoeven bij de Amersfoortse brandweer, weer op huis aanging.

Vanaf deze plaats nogmaals een hartelijk dankwoord aan brandweer Amersfoort en in het bijzonder aan de heren Martijn vd Akker en Reneé Saliha voor de geboden medewerking om deze bijeenkomst mogelijk te maken. Ook een woord van dank aan de Johan Dupain en Johan Hekhuis die namens de VBB de contacten legden en de organisatie op zich namen.


Klik hier voor de voertuigfoto's.

Tekst en foto's: Ludo van Gestel.